Untitled Document

Responsabil SSM/ SU/ PM

Cerinte:

  • Studii superioare tehnice
  • Cunostinte privind legislatia in domeniul Sanatatii si Securitatii in Munca, Prevenire si stingere a incendiilor, Mediu si gestiunea deseurilor
  • Experienta in domeniile: Prevenire si stingere a incendiilor si / sau Sanatate si Securitate in Munca
  • Cunostinte foarte bune de utilizare PC
  • Cunostinte bune de limba engleza
  • Abilitati de comunicare, organizare si orientare spre rezultate
  • Atitudine pozitiva, gandire analitica si adaptare la situatie
  • Persoana dinamica, deschisa, cu capacitate de lucru in echipa si spirit de intiativa
  • Atentie la detalii in vederea prevenirii/diminuarii riscurilor de accident de munca la nivel de companie

  • Curs Cadru tehnic PSI / Inspector in domeniul securitatii si sanatatii in munca 80 ore / Managementul deseurilor / Responsabil de mediu / RSVTI, etc
  • Experienta in domeniu intr-o companie de productie
  • Permis de conducere categoria B

Descrierea jobului

  • Verifica modul in care se aplica reglementarile legislative in vigoare si normele referitoare la prevenirea riscurilor de incendii, protectia sanatatii angajatilor si protectia mediului inconjurator
  • Elaboreaza instructiuni proprii pentru completarea si/sau aplicarea reglementarilor legale, avand in vedere particularitatile activitatilor companiei, precum si ale locurilor de munca/posturilor de lucru specifice si a zonelor cu risc identificate
  • Elaboreaza programul de instruire si testare la nivelul companiei si tematicile pentru toate fazele de instruire si stabileste, in scris, periodicitatea instruirilor pentru fiecare loc de munca
  • Planifica activitati de prevenire si stingere a incendiilor in cadrul organizatiei si organizeaza activitati de aparare impotriva incendiilor
  • Instruieste salariatii in domeniul prevenirii si stingerii incendiilor si controleaza modul de respectare a masurilor de prevenire si stingere a incendiilor,
  • Elaborareaza documentele specifice activitatii PSI, SSM, Mediu
  • Participa la activitatea de identificare a aspectelor de mediu la nivelul organizatiei si oferta suport privind elaborarea rapoartelor si raportarilor de mediu, elaborarea programului de monitorizarea factorilor de mediu si monitorizarea deseurilor.
  • Colaboreaza cu lucratorii desemnati in domeniul SSM, cu reprezentantii lucratorilor si cu medicul de medicina muncii in vederea elaborarii, actualizarii si monitorizarii si planul de prevenire si protectie

Beneficii:

  • Pachet salarial competitiv
  • Alimentatie protectie
  • Tichete de masă
  • Tichete cadou pentru diferite ocazii
  • Asigurare de sănătate, viață și de accidente
  • Ajutoare sociale (deces, naşterea copilului)
  • Zile de concediu în plus, conform vechimii în muncă
  • Cursuri de calificare şi instruire la locul de muncă
  • Posibilitate dezvoltării unei cariere profesionale într-o companie multinațională
  • Transport asigurat Targu Mures – Reghin si retur

Persoanele interesate sunt rugate sa isi trimita CV-ul pe adresa de email:  resurse.umane@kastamonu.ro, sau isi pot depune CV-ul direct la Receptia Cladirii Administrative in Reghin, Str. Ierbus, nr. 37, judetul Mures.