Untitled Document

Responsabil de mediu

Cerinte:

Studii superioare (Ingineria mediului, Protectia Mediului, etc)

Cunostinte foarte bune de utilizare a pachetului MS Office (Excel, Word, PowerPoint);

Cunoașterea limbii engleze nivel conversațional

Abilitati de comunicare, organizare si orientare spre rezultate

Atitudine pozitiva, gandire analitica si adaptare la situatie

Persoana dinamica, deschisa, cu capacitate de lucru in echipa si spirit de intiativa

Persoana responsabila, capabila sa lucreze in conditii de stres si cu termene limita

Cunostinte legislative in domeniul protectiei mediului si a managementului deseurilor, inclusiv a ambalajelor

Constituie avantaj:

Experienta in domeniul protectiei mediului

Curs de calificare Responsabil de mediu, managementul gestiunii deseurilor

Permis de conducere categoria B

Responsabilitati :

Elaborarea rapoartelor si raportarilor catre organele de reglementare si alte unitati de specialitate in domeniu

Efectuarea raportarilor lunare catre Agentia de mediu privind cantitatea de deseuri reciclabile din lemn introduse in procesul tehnologic.

Elaborarea programului si monitorizarea factorilor de mediu.

Gestionarea actelor normative de mediu.

Gestionarea si monitorizarea deseurilor.

Coordonarea procesului de instruire in domeniul protectiei mediului.

Coordonarea activitatii de identificare a aspectelor de mediu la nivelul organizatiei.

Urmarirea aplicarii prevederile legale de protectie a mediului in cadrul societatii.

Mentine relatii bune cu autoritățile publice din domeniul protecției mediului (Agenția Națională pentru Protecția Mediului, Garda de Mediu, dar și cu Fondul de Mediu

Beneficii:

Pachet salarial motivant

Tichete de masă

Tichete cadou pentru diferite ocazii

Asigurare de sănătate, viață și de accidente

Ajutoare sociale (deces, naşterea copilului)

Zile de concediu în plus, conform vechimii în muncă

Cursuri de calificare şi instruire la locul de muncă

Posibilitate dezvoltării unei cariere profesionale într-o companie multinațională

Transport asigurat Targu Mures Reghin si retur