Untitled Document

Automacaragiu

Cerințe:

Studii medii (Liceu / Școală Profesională)

Permis de conducere cat. C, E

Autorizație ISCIR Macargiu gr. A

Experiență în domeniu: minim 1 an

Disponibilitate de a lucra în două schimburi și în weekenduri

Seriozitate și responsabilitate

Responsabilități:

Manevrează automacaraua utilizând dispozitive adecvate fiecărei cateogorii de marfă manipulată

Adaptează viteza de lucru a automacaralei pentru transportul sarcinilor pe orizontală și veriticală în funcție de resticțiile impuse de traseu, de tipul sarcinii, de modul de fixare/ancorare a sarcinii precum și de factorii de mediu

Utilizează automacaraua în condiții de securitate cu respectarea riguroasă a instrucțiunilor de întreținere și exploatare

Evaluează greutatea încărcăturii și o compară cu capacitatea de ridicare a automacaralei pentru prevenirea supraîncărcării

Aplică măsurile de urgență și siguranță când apar defecțiuni tehnice

Beneficii:

Pachet salarial competitiv

Ore suplimentare plătite

Tichete de masă cu valoarea nominală de 30 RON

Tichete cadou pentru diferite ocazii

Asigurare de viață și de accidente

Ajutoare sociale (deces, naşterea copilului)

Zile de concediu în plus, conform vechimii în muncă

Cursuri de calificare şi instruire la locul de muncă

Posibilitate dezvoltării unei cariere profesionale într-o companie multinațională