Untitled Document

Șef Transport

Cerințe:

- Experiență în domeniul logistică/ transport / import-export

- Cunoștințe de limba engleză nivel conversațional

- Persoană organizată, responsabilă și cu spirit de initiativă și orientată spre rezultat

- Abilități de comunicare, relaționare, prezentare și muncă în echipă

- Cunoasterea unui sistem ERP (SAP), Transporeon, Bursa Transporturilor

- Abilități de utilizare MS Office (în special Excel)

Responsabilități:

- Organizarea transporturilor rutiere și/sau maritime

- Monitorizează realizarea tuturor transporturilor conform cerinelor și legislatiei în vigoare

- Menține relația cu partenerii externi

- Analizează periodic activitățile de transport realizate și caută metode de îmbunătățire

- Caută soluții optime pentru transport

- Realizează rapoarte și diferite înregistrări specifice activității de transport&logistică

- Analizează costurile/destinații

- Urmărește derularea activităților conform termenilor contractuali și menține legătura cu furnizorii de servicii

Beneficii:

- Pachet salarial competitiv

-Tichete de masă

- Tichete cadou pentru diferite ocazii (Paști, Craciun etc)

- Asigurare privată de sănatate, viață și de accidente

- Ajutoare sociale (deces, naşterea copilului)

- Zile de concediu în plus, conform vechimii în muncă