Untitled Document

Responsabil logistică (transporturi)

Cerințe:

- Experiență în domeniul logistică/ transport / import-export /bursa de transport

- Cunoștințe de limba engleză - nivel conversațional

- Persoană organizată, responsabilă, cu spirit de initiativă și orientată spre rezultat

- Abilități de comunicare, relaționare, prezentare și muncă în echipă

  • Cunoașterea unui sistem ERP (SAP), Transporeon, Bursa Transporturilor
  • Abilități de utilizare MS Office (în special Excel)

Responsabilități:

  • Organizarea transporturilor rutiere și/sau maritime
  • Realizarea rapoartelor și a diferitelor înregistrări specifice activității de transport&logistică
  • Analizarea costurilor/destinații
  • Urmărirea contractelor și menținerea legăturii cu furnizorii de servicii
  • Verificarea documentelor de transport

Beneficii:

· Pachet salarial competitiv

· Tichete de masă

· Tichete cadou pentru diferite ocazii (Paști, Crăciun etc)

· Asigurare privată de sănătate, viața și de accidente

· Ajutoare sociale (deces, naşterea copilului)

· Zile de concediu în plus, conform vechimii în muncă

· Cursuri de calificare şi instruire la locul de muncă

· Posibilitate dezvoltării unei cariere profesionale într-o companie multinațională

· Transport asigurat pe ruta Tg-Mures-Reghin și retur