Ingineri Mecanici

Cerinţe:

  • Studii superioare profil tehnic (Mecanic,TCM, Autovehicule rutiere)
  • Cunostinte foarte bune de limba engleza
  • Abilitati excelente de utilizare MS Office (în special Excel, Power Point)
  • Persoana comunicativă, dinamică și entuziasta
  • Receptiva, cu spirit de inițiativă, responsabilă și atentă la detalii
  • Capacitate de muncă în echipă
  • Orientare spre client

Constituie avantaj:

  • Cunoştinţe SAP
  • Experienţă în domeniul tehnic

Responsabilităţi:

  • Organizează, supraveghează și coordonează activitățiile de întreținere și reparații a tuturor utilajelor din punct de vedere mecanic
  • Identifica soluții tehnice pentru rezolvarea cât mai urgent a problemelor mecanice apărute la instalații, utilaje și echipamente
  • Se implică activ în execuția lucrărilor de mentenanță planificată și a diferitelor intervenții de reparații mecanice
  • Instruieste echipa de mecanici în legătură cu operațiuni mecanice mai complexe
  • Comunica și își informează superiorul direct despre orice deficiență apărută în desfășurarea activității din toate zonele de care este responsabil
  • Identifica oportunități de îmbunătățire continuă a activităților din cadrul secției în scopul realizării misiunii și a obiectivelor organizației
  • Participa la lucrări de îmbunătățire și upgrade a linilor tehnologice
  • Monitorizeaza consumurile de piese de schimb și materiale, astfel verifică în sistemul SAP stocul de piese de schimb și efectuează comenzi pe care le trimite spre aprobare
  • Intocmeste diverse rapoarte și evidențe pentru departamentul Mecanic
  • Executa lucrări de relevare/proiectare mecanică pentru piesele de schimb aferente utilajelor din fabrica
  • Verifica și coordonează managementul pieselelor de schimb și calitatea acestora
  • Coordoneaza activitățile de mentenanță mecanică a firmelor externe care realizează lucrări în domeniul mecanic
  • Urmăreşte modul de desfăşurare a activităţii de reparaţii de mentenanță/îmbunătățiri în cadru departamentului de Mecanică

Beneficii:

  • Pachet salarial competitiv și alte bonusuri în funcție de performante
  • Tichete de masă
  • Tichete cadou pentru diferite ocazii
  • Asigurare de sănătate
  • Cursuri de calificare şi instruire
  • Ajutoare sociale (deces, naşterea copilului)
  • Zile de concediu în plus, conform vechimei în muncă

 ! Persoanele interesate sunt rugate să îşi trimită CV-ul pe adresa de email:  resurse.umane@kastamonu.ro,  sau îşi pot depune CV-ul direct la Recepţia Clădirii Administrative în Reghin, Str. Ierbus, nr. 37, judeţul Mureş.

Aplica acum!

Consimtamantul pentru prelucrarea datelor cu caracter personal*
sunt de acord ca datele mele personale sa fie pastrate in baza de date a societatii S.C. Kastamonu Romania S.A
Cariere

Localizare si contact

Adresa:
Str. Ierbuș, nr. 37
Reghin, Jud. Mureș
cod 545300,
România

Contact HR:
Tel:  +4 0372 593721
Fax: +4 0265 511481
Email: resurse.umane@kastamonu.ro

detalii

Materiale marketing si mostre

Utilizați acest modul pentru a comanda cataloage, mostrare, expozoare și mostre.

IN CURAND