Untitled Document

Inginer Sef Mecanic

Cerinţe:

  • Studii superioare profil tehnic (Mecanic,TCM, Autovehicule rutiere)
  • Cunostinte foarte bune de limba engleza
  • Abilitati excelente de utilizare MS Office (în special Excel, Power Point)
  • Experienţă în domeniul mecanica
  • Cunostinte tehnice (hidraulica, pneumatica, etc)
  • Persoana comunicativă, dinamică și entuziasta
  • Receptiva, cu spirit de inițiativă, responsabilă și atentă la detalii
  • Capacitate de coordonare a unei echipe
  • Orientare spre client

 Constituie avantaj:

  • Cunoştinţe SAP, programe de proiectare AutoCAD, etc

 Descrierea jobului:

  • Organizează, supraveghează și coordonează activitățiile de întreținere și reparații a tuturor utilajelor din punct de vedere mecanic
  • Identifica soluții tehnice pentru rezolvarea cât mai urgent a problemelor mecanice apărute la instalații, utilaje și echipamente
  • Se implică activ în execuția lucrărilor de mentenanță planificată și a diferitelor intervenții de reparații mecanice
  • Instruieste si coordoneaza echipa de mecanici atunci cand au loc operațiuni mecanice mai complexe organizației
  • Participa la lucrări de îmbunătățire și upgrade a linilor tehnologice
  • Monitorizeaza consumurile de piese de schimb și materiale, astfel verifică în sistemul SAP stocul de piese de schimb și efectuează comenzi pe care le trimite spre aprobare
  • Intocmeste diverse rapoarte și evidențe pentru departamentul Mecanic
  • Executa lucrări de relevare/proiectare mecanică pentru piesele de schimb aferente utilajelor din fabrica
  • Verifica și coordonează managementul pieselelor de schimb și calitatea acestora
  • Coordoneaza activitățile de mentenanță mecanică a firmelor externe care realizează lucrări în domeniul mecanic
  • Urmăreşte modul de desfăşurare a activităţii de reparaţii de mentenanță/îmbunătățiri în cadru departamentului de Mecanică
  • Identifica oportunități de îmbunătățire continuă a activităților din cadrul secției în scopul realizării misiunii și a obiectivelor

 Beneficii:

  • Pachet salarial competitiv și alte bonusuri în funcție de performante
  • Tichete de masă
  • Tichete cadou pentru diferite ocazii
  • Asigurare privata de sănătate si accidente
  • Cursuri de calificare şi instruire
  • Ajutoare sociale (deces, naşterea copilului)
  • Zile de concediu în plus, conform vechimei în muncă

Persoanele interesate sunt rugate sa isi trimita CV-ul pe adresa de email: resurse.umane@kastamonu.ro, sau isi pot depune CV-ul direct la Receptia Cladirii Administrative in Reghin, Str. Ierbus, nr. 37, judetul Mures.

Aplica acum!