Untitled Document

Inginer Chimist (cameră de comandă)

Cerinte:

  • Studii superioare (inginerie chimică, etc)
  • Cunostințe bune de limba engleza
  • Experiență în utilizarea pachetului MS Office
  • Capacitate bună de organizare
  • Cunoștinte de bază – chimie industrială, desen tehnic
  • Persoană organizată, responsabilă si atentă la detalii;
  • Bune abilitați de comunicare si inter-relationare;

Constituie avantaj:

  • Domiciliu stabil în Reghin
  • Disponibilitate de a lucra în schimburi
  • Cunoștinte SAP
  • Cunoștinte bune și experiență în urmarirea proceselor chimice din producție;

Responsabilitati:

  • Asigură în permanență conformitatea efecutarii operațiilor din fluxul tehnologic din cadrul departamentului Producție
  • Urmărește parametrii fizico-chimici la cleiul depozitat în tancuri și verifică zilnic testele de laborator efectuate pe fiecare schimb precum si substantele folosite in procesul de producție(clei,parafină,întaritor)
  • Urmărește și completează Registrul de substanțe periculoase și instruieste operatorii cu privire la modul de utilizare si depozitare a acestor substanțe
  • Verifică decantoarele cu apă reziduală și ia măsuri pentru neutralizarea poluanților rezultați la spălarea tancurilor
  • Urmărește respectarea procesului de fabricare a materiilor prime și produselor finite
  • Îmbunatațește continuu și asigură calitatea proceselor, in conformitate cu normele tehnice si standardele in vigoare;
  • Definește procesele tehnologice și parametrii de lucru pentru produsele noi
  • Colectează si interpretează informațiile privind fluxul de producție;
  • Analizează și adoptă măsurile în vederea reducerii costurilor;
  • Oferă suport tehnic în ceea ce privește definirea acțiunilor corective;
  • Colaborează cu reprezentanții tuturor departamentelor, pentru a asigura calitatea și cantitatea produselor.

Ce oferim?

  • Salariu motivant
  • Program de muncă de 8 ore/zi
  • Ore suplimentare plătite
  • Spor pentru turele de noapte
  • Spor pentru flux continuu
  • Tichete de masă
  • Tichete cadou pentru diferite ocazii (Crăciun, Sărbători Pascale, etc)
  • Alimentație de protecție-lactate
  • Asigurare de viață și accidente
  • Cursuri de calificare și instruire
  • Ajutoare sociale (deces, nașterea copilului)
  • Zile de concediu în plus, în funcție de vechimea în muncă
  • Transport asigurat pe rututele existente in localitatiile limitrofe (inclusiv Tg. Mures – Reghin si retur)