Untitled Document

Declarant Vamal

Cerinte:

  • Studii medii sau superioare
  • Limba engleză - nivel conversational
  • Cunoştinţe utilizare PC, pachet Office (Word, Excel) la nivel mediu
  • Seriozitate și responsabilitate

Constituie avantaj:

  • Experiență ca și Declarant Vamal
  • Cunoașterea legislației vamale

Responsabilitati:

  • Intocmirea declaratiilor vamale de export
  • Realizarea documentelor aferente exporturilor
  • Pregatirea documentelor necesare importurilor
  • verificarea corectitudinii documentelor in vederea realizarii operatiunilor de export si import
  • Arhivarea documentelor vamale conform legislației in vigoare

Beneficii:

  • Pachet salarial competitiv
  • Ore suplimentare plătite
  • Tichete de masă cu valoarea nominala de 20 RON
  • Tichete cadou pentru diferite ocazii
  • Asigurare de viata si de accidente
  • Ajutoare sociale (deces, naşterea copilului)
  • Zile de concediu în plus, conform vechimii în muncă
  • Cursuri de calificare şi instruire la locul de muncă
  • Posibilitate dezvoltării unei cariere profesionale într-o companie multinațională
  • Transport asigurat pe ruta Tg-Mureș-Reghin și retur sau pentru rutele existente !